Rozhodla som sa žiť bez chémie

Dá sa v dnešnej dobe vôbec žiť bez chémie??? Odpoveď na túto otázku znie:  „Áno.“

Kto chce, spôsob si nájde, aj keď to dá určite viac práce. Veľa ľudí mi na moju otázku, či si kupujú lieky, kozmetické prípravky alebo čistiace prípravky do domácnosti odpovie, že sa tomu v dnešnej dobe nedá vyhnúť. Nedá sa je pre mňa slovo slabých ľudí. Väčšina ľudí odpovie, že chémia je všade navôkol.

Pekný alibizmus, však?! ÁNO, dámy a páni, chémia je všade. A stoja za tým práve leniví ľudia, ktorí si nechcú nájsť čas na to, aby si na internete či v knihách vyhľadali, čo ktoré chemikálie spôsobujú nášmu zdraviu a našej prírode, následne to prestali kupovať a viedli k tomuto spôsobu života aj ďalších ľudí.

Ďalšou odpoveďou chytrákov, keď im vysvetľujem, ako daný produkt škodí ich zdraviu, je: „Šak musím na niečo zomrieť.“ Za tieto odpovede by som rozdávala facky. Ľudia si svoje zdravie nevážia a to je najsmutnejšie, ale takisto si neuvedomujú, že svojím konaním sa dopúšťajú trestuhodného ničenia našej matky prírody. Ale dosť už môjho žalovania…

Tu si môžete pozrieť rozpis najškodlivejších a najpoužívanejších chemikálií a ich pôsobenie na naše zdravie: http://www.bocianiehniezdo.sk/content/30-najhorsich-chemikalii-v-nasej-kozmetike/

V prvom rade chcem týmto článkom pozdraviť ľudí, ktorí si o mne budú myslieť, že som ďalšia BIO-EKO maniačka. Ak si to myslíte, pokojne v tom zotrvajte… je mi to jedno. Ja žijem život, v ktorom mám svedomie voči našej prírode a svojmu telu čisté. Môžete to o sebe povedať aj vy? V mojom živote, asi ako v živote každej BIO-EKO maniačky nastal zlom, keď som dospela do určitého veku. Bolo to obdobie, keď som sa začala zaujímať o rôzne veci, ich príčiny a dôsledky.

Raz som bola v kníhkupectve a ani neviem ako, moja ruka sa natiahla po knihu Doba jedová. Hneď vám ju aj idem odporučiť, čím skôr si ju bežte kúpiť. Je ich niekoľko dielov. Táto kniha bola pre mňa ako Biblia. Bola mojím sprievodcom a učiteľom zároveň. Po prečítaní prvého dielu som si išla hneď kúpiť druhý, následne tretí a tak ďalej. Po prečítaní sa mi v hlave rozsvietila kontrolka a povedala som si, že takto nechcem žiť, toto nechcem pre svoje zdravie, pre zdravie svojej rodiny a ani pre našu prírodu. A bolo rozhodnuté.

Ide sa triediť

Napochodovala som do kúpeľne a začala študovať, aké „ingrediencie“ obsahuje moja kozmetika a všetky čistiace prípravky. Po nejakej chvíľke intenzívneho čítania som zistila, že som do seba roky pchala kopu chémie v podobe silikónov, umelých parfumov, fosfátov, parabénov a kopy iných svinstiev, ktoré sú pre nás toxické! Musím spomenúť, že podaktoré chemikálie sú natoľko toxické, že sa ich účinky prejavujú na našej DNA až takým spôsobom, že ju môžu meniť!

Môj odpadkový kôš bol v momente preplnený kozmetickými aj chemickými prípravkami, ktoré som používala v domácnosti. Zrazu som mala v kúpeľni kopec miesta a poličky neboli preplnené prípravkami, na ktoré iba zbytočne sadal prach. Následne som nabehla do obchodov s prírodnou kozmetikou, nakúpila si šampón, sprchový gél, dezodorant, zubnú pastu, krém na tvár + sérum, telové mlieko alebo bambucké maslo.

To všetko z čisto prírodného zloženia. V domácnosti používam na čistenie podlahy iba ocot a trochu kyseliny citrónovej. Na pranie používam prírodné mydlo a kryštalickú sódu na pranie, z ktorých si sama vyrábam prací gél a zaberie mi to zhruba dvadsať minút. Nič komplikované! Len si treba nájsť trochu času. Myslím si, že to stojí za to. V záchode nemám žiadne voňavé osviežovače ani vonné sviečky, ale opäť po domácky vyrobený osviežovač z vody a pár kvapiek éterického oleja.

Vždy ma začala bolieť hlava a bolo mi na zvracanie, keď som niekomu sadla do auta a mal tam zavesený voňavý stromček alebo iné vonné osviežovače chemického zloženia. Tieto osviežovače obsahujú najväčší bordel! Zapríčiňujú migrény, depresie, astmu a iné problémy s dýchacím ústrojenstvom, pretože obsahujú karcinogénne látky (benzén, naftalén, formaldehyd, toluén) a iné látky.

Návrat k prírode

Ak máte čo i len maličký pud sebazáchovy, začnete sa o tieto veci zaujímať a vyhadzovať zo svojho života všetky chemikálie. Zamyslite sa nad tým, čo môže byť pre vás ešte menej škodlivé ako to, čo vám ponúka príroda. Myslíte si, že dnešný priemysel pre vás vyrobí niečo zdravšie, lepšie a nezávadnejšie, ako nám ponúka matka Zem??? Sklamem vás, ale odpoveď je: „Nie!“ Urobte vo svojom živote veľký krok vpred a začnite žiť v súlade so svojím zdravím a v súlade s prírodou! Je to vaša povinnosť.

ZUZANA KOSECOVA
Som obyčajná žena s neobyčajnými zážitkami. Prežila som ťažkú autonehodu, vďaka ktorej som dostala možnosť vidieť, čo nas čaká po smrti. Svoje prežitky chcem predať ďalej, aby som pomohla tým, ktorí majú podobný zážitok a nevedia si s ním dať rady. Naučím ťa spracovať tvoju ťažkú skúsenosť, zážitok a navediem ťa na cestu, aby si sa navrátil k svetlu, ktoré v tebe prebýva a mohol opäť žiť naplno. Zaujíma ťa kto je Zuzana Kosecová? viac sa o jej živote dočítaš na tomto odkaze. na tomto odkaze >>.http://zuzanakosecova.sk/muj-pribeh-2/
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov