Prečo som si založila blog a začala si plniť sen

Bol raz jeden deň, obyčajný ako všetky ostatné, a to ma, pravdupovediac, naštvalo najviac. Povedala som si, že už nechcem zažívať ďalšie obyčajné dni. Už nechcem premrhať ďalší deň vo svojom živote. Chcem, aby boli moje dni plné zážitkov, vzrušenia, dobrodružstva, plné krásnych, rôznorodých spomienok a vykonávania zmysluplných činností. Keďže som milovník kníh, svoje voľné chvíľky trávim čítaním. Zbožňujem čítať knihy. Dávajú mi ponaučenie a odovzdávajú určitú silnú myšlienku, ktorá zmení môj pohľad na vec, na moje myslenie alebo vyrieši nejaký môj problém. Sila slov napísaných v knihách ma vždy udivovala. Fascinovalo ma, akým rozmanitým spôsobom vedia autori opísať veci. Vždy, keď som takú knihu držala v rukách, povedala som si, že aj ja chcem raz napísať a vydať knihu, ktorá ľuďom zmení život alebo im pomôže vyriešiť nejaký problém.

A tak som sa rozhodla, že napíšem knihu o autonehode, ktorú som prežila, o tom, že keď som bola na pokraji smrti, držal ma za ruku môj anjel a vravel mi: „Neboj sa, všetko bude v poriadku.“ Celé roky som snívala o tom, že ľuďom napíšem, čo som videla – čo nás čaká po smrti, o tej neskutočnej láske, harmónii a pokoji, ktoré nás na tomto mieste čakajú. Snívala som o tom, že budem pomáhať ľuďom, ktorí prežili podobnú tragédiu ako ja a zostali uväznení v smútku a v nekonečnej beznádeji. Toto všetko som si sama prežila a ešte oveľa viac. Môj krásny sen bol zatvorený kdesi hlboko v zásuvke mojej hlavy a neustále sa  odďaľoval. Kto by už len mňa počúval? Ako to urobím? Kde začať? V škole som v písaní slohov nikdy nebola dobrá, tak kde sa vo mne vzala tá chuť písať? Moju myseľ strašili obavy z možného zlyhania. Odpovede na otázky, ktoré ma roky zožierali, som našla po prečítaní knihy Podnikanie z pláže od Stanislavy Stiborovej-Mrázkovej.

Stanka ma neskutočne motivovala, prebudila vo mne chuť a nekonečnú vášeň plniť si svoje sny a neodkladať ich na zajtra. Vďaka jej knihe som si povedala: „Buď teraz alebo nikdy!“ Žijem len raz a chcem žiť naplno, chcem dať svojmu životu zmysel. Nechcem, aby som si raz, keď už budem ako stará babička retrospektívne spomínať na svoj prežitý život, musela povedať: „Joj, Zuzana, bola si mladá a mohla si to skúsiť, ale tvoj život ovládal strach.“ NO WAY!!! Strach v mojom živote môže byť, je prirodzenou súčasťou života každého z nás, ale nedovolím, aby môj život ovládal, už viac nie! Povedala som si: „Idem do toho!“ Čo môžem stratiť? Čas? ÁNO. Úsilie? ÁNO. Peniaze, ktoré investujem do svojho rozvoja? ÁNO, ale to neľutujem. Peniaze boli a vždy aj budú… Už týždeň píšem prvé strany svojej knihy, ktorá má pomôcť ľuďom. Písanie tejto knihy je pre mňa veľmi bolestivé, a to aj napriek tomu, že od autonehody uplynulo už takmer osem rokov.

Niektoré udalosti, obzvlášť tie tragické, sa vryjú do vašej pamäte tak silno, že nevyblednú tak rýchlo, ako iné nešťastné spomienky. Odkedy píšem knihu, opakovane, deň za dňom, sa nútim spomenúť si na tú udalosť, čo najpresnejšie vám ju opísať a nevynechať žiadnu myšlienku, prežitok či pocit. Vyšla som zo svojej ulity a cítim sa úplne nahá a zraniteľná. Dúfam však, že toto celé bude mať zmysel a splní to účel pomôcť ľuďom. Písanie knihy je jedna časť. Druhou časťou je mať blog, kam budú môcť prichádzať ľudia, ktorí sú na rovnakej vlne ako ja, ľudia, ktorí zdieľajú podobné myšlienky, ľudia, ktorí majú rovnaké prežitky alebo sa ich boja povedať svetu v domnienke, že by im nikto neveril. Chcem, aby sa moje posolstvo dostalo k čo najväčšiemu počtu ľudí. Mojím heslom v živote je: „Ak môžem, tak pomôžem.“

Viac informácií o mne a čo ma donútilo neodkladať svoje sny na potom najdete na tomto odkaze:

ZUZANA KOSECOVA
Som obyčajná žena s neobyčajnými zážitkami. Prežila som ťažkú autonehodu, vďaka ktorej som dostala možnosť vidieť, čo nas čaká po smrti. Svoje prežitky chcem predať ďalej, aby som pomohla tým, ktorí majú podobný zážitok a nevedia si s ním dať rady. Naučím ťa spracovať tvoju ťažkú skúsenosť, zážitok a navediem ťa na cestu, aby si sa navrátil k svetlu, ktoré v tebe prebýva a mohol opäť žiť naplno. Zaujíma ťa kto je Zuzana Kosecová? viac sa o jej živote dočítaš na tomto odkaze. na tomto odkaze >>.http://zuzanakosecova.sk/muj-pribeh-2/
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov